Home / Love / Na co Zwrócić Uwagę wybierając Miejsce na Przyjęcie Weselne?

Na co Zwrócić Uwagę wybierając Miejsce na Przyjęcie Weselne?

Przeglądając suknie ślubne stale zastanawiasz się nad odpowiednim miejscem na Wasze przyjęcie weselne? Na co zwrócić szczególną uwagę? Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy i długo zapamiętany przez wszystkich.

Budżet jest istotny

Warto już na samym początku określić cenę jaką jesteście w stanie przeznaczyć na ten cel. Dzięki temu wszystkie wydatki będą pod kontrolą oraz z głową podzielicie budżet na pozostałe kwestie związane z przyjęciem. Kiedy przyszła para młoda jasno określi kwotę za całość, to dużo łatwiej podejmuje się decyzje odnośnie wszystkich elementów wesela. Mamy wtedy na bieżąco kontrolę nad planowanymi wydatkami i już na wstępie wyceny wiemy, czy możemy sobie na to pozwolić.

Lokalizacja przyjazna dla wszystkich gości

To drugi bardzo ważny aspekt rozważanego miejsca. Najlepiej, aby lokal weselny znajdował się w dogodnym miejscu pozwalającym na jak najszybsze dotarcie. Dzięki temu dekoracja sali na dzień przed wielkim dniem będzie dużo łatwiejsza, tak samo jak pozostałe organizacyjne kwestie, czy ostateczne dotarcie gości. Dużym atutem jest lokal weselny znajdujący się w urokliwych okolicznościach przyrody. To duży plus szczególnie latem, wiosną, czy nawet wczesną jesienią, kiedy to część gości wychodzi na zewnątrz, aby pospacerować, czy zwyczajnie spokojnie porozmawiać.

Organizacja jest kluczowa

Jeżeli sami podejmujecie się organizacji przyjęcia, to zdecydujcie się na rozwiązania, które łatwo zrealizować. Kuszące jest romantyczne przyjęcie weselne na świeżym powietrzu, ale zarazem trudne organizacyjnie. Taka decyzja pociąga za sobą dodatkowe elementy, jak np. przygotowanie zabezpieczenia w postaci namiotów. Dodatkowo (o czym wiele par zapomina) finalnie może okazać się droższe, niż wynajem sali weselnej.

Wiek gości weselnych też ma znaczenie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad wiekiem naszych gości. W przypadku młodszych gości spokojnie można zdecydować się na mocno ekstrawaganckie przestrzenie, jednak w przypadku gdy zdecydowaną większość stanowią goście o starszym wieku, to lepszym rozwiązaniem będzie lubiana przez większość wygoda i klasyka. Mowa tutaj o eleganckiej sali z klimatyzacją, zamiast wyszukanego miejsca na jachcie, czy w plenerze pod wielkim namiotem.

Polska pogoda

Różnie bywa z pogodą w naszym kraju, niejednokrotnie to wielka ruletka. A to przecież właśnie od niej zależy, czy przyjęcie w ogrodzie będzie dobrą decyzją oraz czy sukienki koktajlowe będą świecić w słońcu! Jeżeli już decydujecie się na taki rodzaj wesela to lepiej wybrać wiosenny lub letni termin. W przypadku załamania pogody musicie mieć plan „B”, czyli odpowiednie zadaszenie, lub możliwość przeniesienia się w inne miejsce.

Nie zapominaj o najmłodszych gościach!

Przyjęcie, na którym obecne będą dzieci naszych przyjaciół, czy rodziny wymaga od nas dodatkowej uwagi. Ich bezpieczeństwo w tym dniu spoczywa oczywiście na rodzicach, ale również państwo młodzi muszę je mieć pod kontrolą. Częstym sprawdzonym i dobrym rozwiązaniem jest dopilnowanie, aby miały one osobną, wydzieloną przestrzeń pod warunkiem, że są już na tyle samodzielne i potrafią się sobą zająć. Zapewniamy Was, że to dobre rozwiązanie, lepsze, niż sadzanie najmłodszych zaraz obok rodziców.

Noclegi dla naszych gości

W trakcie organizacji przyjęcia istotnym elementem jest rozeznanie, ile zaproszonych gości przyjedzie do nas z większych odległości. Jeżeli okaże się, że będą stanowić większą część, to lepszym rozwiązaniem będzie wybranie lokal posiadający w swojej ofercie pokoje hotelowe z możliwością wykorzystania. Jeżeli nasza wymarzona sala nie ma takiej możliwości – nic straconego. W takim wypadku warto odpowiednio wcześnie zarezerwować pokoje w hotelu, który znajduje się w bliskiej odległości od miejsca naszego przyjęcia.

Check Also

Gwyneth Paltrow, mom Blythe Danner and daughter Apple pose for new Goop launch

Gwyneth Paltrow called on her mother Blythe Danner and her daughter, Apple Martin, to model …